13 Nisan Perşembe İZMİR Yarışı – Süper Program

  • 13 Nisan 2017
  • 888 kez görüntülendi.

Bugün İzmir hipodromunda bizleri 22 derecelik bir sıcaklık ve parçalı bulutlu bir hava bekliyor.Biliyorsunuz hipodrom seçen safkanlar var.Kimisi İzmir pistinde kimisi Ankara pistinde kimisi ise bir başka şehirde başarılı koşuyor.Artı olarak havanın sıcaklığına ve soğukluğuna göre değişik performanslar gösteren safkanlar da var.İzmir hipodromunda bu hava şartlarında başarı yakalayabilecek safkanların hepsini kurguma aldım.Günlük at yarışı tahminlerimi, hipodrom ve koşacak atların ve 13 Nisan İzmir yarışı için özenle analiz yaparak veriyorum.Ayrıca İzmir yarışı için çok özel üç kupon hazırladım. Buyrun, İzmir yarışı için hazırladığım kupon ve kurguma;

 

1.Koşu:Yarış hayatına ilk kez başlayacak tayların mücadelesi zorlu geçmeye aday.Bol ata şans tanınması taraftarıyım.Şanslı sıralamam şablonda olacaktır.

 

2.Koşu:Müthiş bir form yakalayan çok güçlenen PRINCESS DI yine çok uygun gurupta kazanmaya oldukça yakın görünüyor.Ağır favorim ve alternatif banko adayımdır.Rakip yazıp altılıyı cazip hale getirmek isteyecekler TORUNUM MİRA,MY DAUGHTER HEJA ve VENUS DAUGHTER’ı sırasıyla değerlendirebilirler.

 

3.Koşu:Uzayan mesafelerde çok farklı koşmaya başlayan son yarışını çok net bir sprintle kazanan CASSOWARY bugün yine uygun gurupta çok uygun sıkletle mücadele verecek.Daha çok yarış kazanacağını düşündüğüm bu safkan süratli gidecek yarışta müthiş hazırlıklarıyla sonlarda koşuya ağırlığını koyacaktır diye düşünüyorum.Bankom..

 

4.Koşu:Çamönü Beyi gibi seri bir ismin anneden kardeşi olan MENDERES GÜZELİ koşuyu kazanmasını beklediğim isim olup favorimdir.Yine de tay yarışı olması sebebiyle bol ata şans tanınabilecek bir koşu.Şanslı sıralamam şablonda olacaktır.

 

5.Koşu:Uzun aradan sonra çok başarılı koştuğu gözlük takısı alan SOYLUKRAL çok uygun gurupta etkili sprintiyle koşuyu kazanabilir.Favorimdir.KIRTOPRAK ve BORAHANBEY en sıkı rakipleri konumundaki isimlerdir.Ufak ve ekonomik kuponlar için bu 3 isim bence yeterlidir.Daha geniş oynayanlar nefe açığını tamamen gideren KURNAZ ve önde istediği tempoyu bulabilirse sürpriz yapabilecek BAYKETENCİ’yi değerlendirebilirler.

 

6.Koşu:Son yarışında çok sert tempoda kaçmasına ve mesafenin 1600 olmasına rağmen birincilik mücadelesi içinde kalan RÜZGAR ETO için mesafenin kısalması büyük avantaj.Favorimdir.Etkili sprinter safkan TAHİRİ ve yeniden tam mesafesine dönen RIGHT OR WRONG koşuda şans verdiğim diğer isimlerdir.Ben bu koşuyu bu 3 isimle geçmeye çalışacağım.

 

7.Koşu:Annesi İremcik’in annesi Sado.Çok beğendiğim bir kan.Balıkhan,Martınınoğlu,Arzak,Ova gibi çok başarılı isimler veren bir kana sahip ABİ DEVRAN koşudaki favorimdir.Bu yarışın en pişkin tayı olan TEKİNER yine süper orjiniyle koşuya ağırlığını koyabilecek bir diğer isimdir.Bu ikiliyi ufak ve ekonomik kuponlar için yeterli görmekteyim.Daha sonra şans verdiğim isimler şablonumdadır.

 

8.Koşu:Günün en zor yarışlarından biri.Formsuz vasatı aşamamış safkanların mücadelesinde her türlü sonuç çıkabilir.Şanslı sıralamam şablonumda olacaktır.

 

9.Koşu:Görmüş olduğu yarışların ardından nefes açığını gideren son yarışını kesin kazanacakken çok geciken atakları dolayısıyla üçüncü ayrılan SOĞUK ÇERMİK bugün inanılmaz uygun bir gurup bulmuş durumda.Başta rakip gördüğüm Büyüknefes ve Nevruz Çiçeği’nin bu yarışa verdikleri aranın ardından katılacak olmaları beni tamamen SOĞUK ÇERMİK’e itti diyebilirim.Hayatında bulabileceği en uygun guruplardan birini bulan bu safkandan bugün birincilik bekliyorum.Bankom..

 

 

1.ALTILI GANYAN KURGUM

1.AYAK:10-6-3-1-4-2-5-9

2.AYAK:2 PRINCESS DI / 3-4-1

3.AYAK:6 CASSOWARY

4.AYAK:9-1-3-2-5-7-4-6-8

5.AYAK:1-5-6 / 9-3

6.AYAK:1-2-4
2.ALTILI GANYAN KURGUM

1.AYAK:9-1-3-2-5-7-4-6-8

2.AYAK:1-5-6 / 9-3

3.AYAK:1-2-4

4.AYAK:6-4 / 7-5-2

5.AYAK:7-1-4-3-2-5

6.AYAK:13 SOĞUK ÇERMİK

 

 

YEDİLİ GANYAN KURGUM

1.AYAK:6 CASSOWARY

2.AYAK:9-1-3-2-5-7-4-6-8

3.AYAK:1-5-6

4.AYAK:1-2-4

5.AYAK:6-4

6.AYAK:7-1-4-3-2-5

7.AYAK:13 SOĞUK ÇERMİK

 

Herkese bol şanslar dilerim.

Zeki Arslan

Yazarın şu ana kadar yazmış olduğu 1121 altılı tahmini bulunuyor.

Kimler Neler Demiş?

Bu tahmine yorum yapmak ister misin?

  Subscribe  
Haberdâr Ol :