14.06 Salı KOCAELİ (Özgür Şölen) – 2’si Cazip 1’i Plase Toplam 3 Banko

  • 14 Haziran 2016
  • 1.264 kez görüntülendi.

Türkiye’de faaliyet gösteren PAYPAL firmasının artık ülkede çalışmayacak olmasından dolayı şuan için kredi kartı ile ödeme gerçekleştirilememektedir…Yene sistem buluna kurulana dek sadece ATM’lerden kartsız işlem ile belirtilen hesap numarasına ödeme yapılabilmektedir…Bilginize…

 

1.Ayak:Altılı ganyan zor bir mücadeleyle başlıyor.Koşudaki favorim cazip konumdaki LEYLUŞİ.İstanbul pistinde etkisiz üç yarış koşan safkan bu kez şansını kaba kumda deneyecek.Kısrağın ikinci annesi Sun Chıld.Yani anneden Boom Boom-Toro Toro-Beridil-Güm Güm gibi zır kumcu isimlerle kardeş.Babası da Lıon Heart olunca bu safkandan kaba kumda etkili bir performans beklemek çokta saçma olmaz.Yine de çok zor bir koşu sıralamamdan da yararlanarak bu koşuya at yazmanızı öneriyorum.

2.Ayak:Yaşarnur ve Pamuk Nine ikilisinin yarışın temposunu oldukça yükseltmelerini bekliyorum.Sonlarda güçlü gelecek TUMBUL YAPRAK favorimdir.Yine sermayesini sona saklayacak KÖSENİM koşu içerisinde bence en ciddi rakibi olacaktır.Bu iki safkanı bir adım önde görüyorum.Biraz daha geniş oynayanlar bu yarışa eksik işlerle hazırlansa da kalite isim GÜLERANA,uzayan mesafelerde etkisiz olsa da yine kalite isim YÜREĞİM ve önlerdeki tempoya fazlaca bulaşmazsa şansını arttırabilecek ADIMNUR‘u değerlendirebilirler.Önde sert bir tempo beklediğimden ben bugün yarışın favorisi Pamuk Nine’yi değerlendirmedim.Dileyenler değerlendirebilirler.

3.Ayak:Koşudaki çok ağır favorim ve alternatif bankom OLGUNBABA‘dır.Olgunabi isimli klas safkanın ana-baba bir kardeşi olması itibariyle kaba kum pistte çok daha farklı koşmasını beklediğim bu safkan önde Kızılhan ve Kutlutkan’ın süratlendireceği koşuda bekleme yarışı yaparak sonuca gitmeye çalışacak.Rakip yazmak isteyenler için sıralamam şablondadır.

4.Ayak:Ağır favorim favorim ve bir diğer alternatif bankom cazip konumdaki RÜZGARIN RUHU‘dur.Safkanın son yarışı çok eksik olduğu uzun mesafede olmasına rağmen ikinci.Bir önceki yarışında ise önde resmen İngiliz atı temposunda kaçmasına rağmen son metrelerde Giresun’a çarpılıp ikinciliği bırakmayan safkan hayatının bence en iyi durumunda.Bugün önde boş kalabileceği bir gurupta buldu.Gurup sert gözükse de bence bu safkan çok büyük potansiyel sahibi.Safkandan beyaz bayrak ayna yarışı bekliyorum.Bence bu safkan eksik koşarsa bu koşuda Excalıbur hariç her atın şansı artar.

5.Ayak:Son Ankara yarışında başına gelmeyen kalmamasına rağmen bütün sermayesini sona saklayıp süper bir sprintle üçüncü olan YETER çok uygun gurupta benim favorimdir.İstanbul iç pistindeki hazırlıklarını çok beğendiğim ve kaba kumda etkili bir yarış beklediğim PİANİSTİN KIZI ikinci şanslı safkanım.Sürekli iyi koşan fakat bir türlü kazanamayan ENFRARUJ,anneden şuan çok formda safkan Good Harted’la kardeş olan EBRU QUEEN,VARGAS ve WARRIOR LADY bence koşuda yazılması gereken diğer isimler.

6.Ayak:Koşudaki çok ağır favorim ve bankom STORMBORN‘dur.Safkan son yarışında ilk kez bu pistte ve ilk kez kaba kumda mücadele verdi.Buna rağmen çok sert gurupta dördüncü olan isim Red Rebel ve Bedwulf gibi kalite isimlerin dibinde bitirirken yine Tamercan gibi bu gurubun çok üzerinde bir ismi de geride bırakmayı başardı.Yarış içerisindeki aksiyonlarını da çok beğendiğim safkan kumda edindiği yarış tecrübesi ve uygunlaşan rakipleri yanında kazanmasını beklediğim isimdir.OLGUNBABA tekime güvenip bu koşuda at yazmak isteyenler en başta son yarışını çok beğendiğim ve uzayan mesafenin lehine olduğunu düşündüğüm DREAM AHMET‘i değerlendirsinler.Koşunun favorileri MUSYUS ve GUNNER daha sonra değerlendirilmesi gereken isimler.

 

ALTILI GANYAN KURGUM

1.AYAK:7-4-3-5-11-6

2.AYAK:1-9 / 7-5-3

3.AYAK:5 / 4-12

4.AYAK:2 / 3-4-1-6

5.AYAK:12-9-7-6-10-11

6.AYAK:8 STORMBORN

 
KONTRA KURGUM

1.AYAK:7-4-3-5-11-6

2.AYAK:1-9 / 7-5-3

3.AYAK:5 OLGUNBABA

4.AYAK:2 / 3-4-1-6

5.AYAK:12-9-7-6-10-11

6.AYAK:8 / 14-3-4

 

Herkese bol şanslar dilerim.

Zeki Arslan

Yazarın şu ana kadar yazmış olduğu 1121 altılı tahmini bulunuyor.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum - "14.06 Salı KOCAELİ (Özgür Şölen) – 2’si Cazip 1’i Plase Toplam 3 Banko"

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Haberdâr Ol :

Kontra kurgu vermek bana göre tekime inanmıyorum ikisinide oynayın demek.. yada o olmazsa öbürü, hangisi tutarsa.. büyük oyuncuları çok arada bırakıyorsunuz özgür bey.. zeki bey gibi inandığınız teki atarsanız bize daha faydalı olur , ben şimdi 900 TL kupon yapcam hangi tekinizi atayım?

Size işinizi öğretmiyoruz . . Haddimize diil.. yorumlarla alakalı tek söz etmedim.. emeginizede sonsuz saygim var , tabiki kolay is diil bunca insana tahmin vermek.. emek ister takip ister.. at yarışı bu , at atı geçer bununla alakalı bişey demedim.. bence 2016 yılına ayak uydurup eleştiriye azıcık açık olun , bu sizi daha yukarıya çıkarır.. ben sadece kendi fikrimı söyledim, buna müsade yoksa yorum kısmını kapatın.. büyük oyun oynayan insanlara alternatif kurgu vermek cazip diil.. ister beğenin ister beğenmeyin.. bu benim fikrim.. verdiğiniz ata guvedip kupon yapasım gelmiyor..