16.06 Perşembe ANKARA (Özgür Şölen) – Cazip Bankolarla Devam

  • 16 Haziran 2016
  • 1.459 kez görüntülendi.

Türkiye’de faaliyet gösteren PAYPAL firmasının artık ülkede çalışmayacak olmasından dolayı şuan için kredi kartı ile ödeme gerçekleştirilememektedir…Yene sistem buluna kurulana dek sadece ATM’lerden kartsız işlem ile belirtilen hesap numarasına ödeme yapılabilmektedir…Bilginize…

 

3.Koşu;

Akyıldırım:Hayatının ilk ve tek startında kulaklık takısıyla kum pistte start alıp etkisiz kalan safkan bu kez çim pistte şansını deneyecek.Kulaklık takısı çıkarılıp takısız koşacak safkan kum piste daha yatkın olsa da çimde bir kez geri planda da olsa şans verilmesinden yanayım.

Çeko:İkinci annesi Darcey Bussel bir Green Desert yavrusuydu.Green Desert’in en belirgin yavrusu ülkemizde Topkapı Koşusu kazanmış Sandstone.Çime çok yatkın orjini olan safkan dış kulvardan çıkmasından ötürü bende biraz geri planda kaldı fakat yine de şans verilmesinden yanayım.

Metin Abi:Annesi Doctor’s Soul çim pistte başarıyla mücadele vermiş bir kısraktı.İdman pistinde de etkili görünümüyle ilk yarışından birincilik çıkarabilir ikinci şanslı safkanımdır.

Ömer Copper:İlk yarışında vasat bir görüntü çizdi.Bu yarışı kapatmak isteyen üyelerimiz şans verebilirler.Daha mütevazı kuponlara işaretlenmese de olur.

Gına Montana:Yine ilk yarışında vasatı aşamayan bir diğer tay.Koşuyu kapatmak isteyenler dışında şans verilmese de olur.

Lofty Sword:Hayatının ilk yarışı olmasına rağmen Beyond Cloudes gibi kalite bir safkanın yavrusu olan bu tay idman pistinde de iyi göründü.İç kulvar avantajıyla favorimdir.

Vıolın:Anne hattından kum piste daha yatkın olsa da idmanda güzel görünen safkana şans tanınmalı.

 

4.Koşu;

Külünk Sultan:Son yarışında öndeki tempoya rahat giren ve viraj dönülmeden kolay aksiyonlarıyla dikkat çeken safkan binicisi hadi diyince adım atmamış ve geriye düşmüştü.Yarışı uzak farklarla dördüncü tamamlayan safkanın bence bugün için de şansı az.

Ezgili:Önde tempo kuracak safkan önde gidecek rakipleri dolayısıyla bence şansını az da olsa yitiriyor fakat önde gidecek inatçı diri bir atımız bulunsun diye şablonuma aldığım kısrak geniş oynayanlarca değerlendirilmeli.

İlknur Sultan:Son yarışında erken öne gelmesinden etkilenip temposunu yitiren safkan sonlarda tekrar toparlanıp yeniden sprint atmış ve üçüncü olmuştu.Bugün yarış içinde idareli giderse favorime sıkı rakip olabileceğini düşünüyorum.

Lady Falcon:Daha ziyade çim pistte başarılı olduğunu düşündüğüm kısrak ayrıca uzun mesafede de etkisiz koşuyor.Benim şablonuma sığmadı.

Çiftçi Sultan:Öndeki tempo içinde gidecek safkanın şansı bence az.

Mürüvvet:Daha ziyade çimci olduğunu düşünsem de Ankara pistini diğer pistlere nazaran daha çok sevdiğini düşündüğüm kısrak geniş oynayanlarca değerlendirilmeli.

Red Queen:Düz pistin düzlüğü uzun olduğu için etkili sprintini tutturabileceğine inandığımız bu kısrak bizi yanıltmamış ve ilk Ankara kum yarışını kazanmıştı.Sonrasında etkisiz olduğu çime çıkan safkan sonuç alamadı.Daha sonrasında tekrar sprintini tutturamadığı ters piste çıkan safkan etkisiz kaldı.Bu yarışların ardından yeniden Ankara pistine dönen safkan çok uygun sıkletiyle tartışmasız favorimdir.

Performer:Son yarışında ciddi bir start sıkıntısı yaşadı ve startta kaldı.Bir kez daha yarışa başlamamasını bekliyorum ve şans vermiyorum.

Sleven:Son yarışlarında kıpırdanmış gibi gözükse de bundan iki yarış evvel daha düşük sıkletle mücadele verdiği Red Queen’in uzak farkla gerisinde yarışı tamamlayan safkan bugün için şablonuma sığmadı.

 

5.Koşu;

Grand Montana:Çimdeki vasat görüntüsüyle bu gurupta işi bir hayli zor.

Nurhanbey:Çok yüksek ganyanıyla kazandığı yarışında favorimiz olan safkan son yarışında senenin en iyi taylarıyla mücadele verdi ve yakın farklarla yedincilik elde etti.Çok uygun guruba geri dönen safkan uyum sağladığı binicisiyle favorimdir.

Amıgra:Son yarışında ikinci olsa da bu guruptan düşük kalitede olduğuna inandığım ismi şablonuma almıyorum.

Ezop Kahramanı:Çimde beklediğim yarışlarını yapamayan safkanın bu gurupta işi zor.

Lider Ege:Sınıf olarak daha aşağılarda olduğunu düşündüğüm isim bence bu rakiplerini geride bırakamaz.

Serhuncan:Hemen her yarışında önlerde şans verdiğimiz safkan bence bugün sertleşen gurupta üçüncülük dördüncülük mücadelesi verecektir.

Göz Göz Eren:Yine son yarışında Serhuncan ile birlikte önerdiğim isim yarıştan Serhuncan’ın arkasında ikinci olarak ayrılmıştı.Serhuncan’la birlikte üçüncülük dördüncülük mücadelesi içinde olacağını düşünüyorum.

Gergereli Burhan:Katılmış olduğu son uzun mesafe çim yarışında çok beğendiğim Endless ve Pusat ikilisine geçilen bu safkan bugün favorim Nurhanbey hata yaparsa bence devreye girecek ilk ve tek isimdir.

 

6.Koşu;

Com Lıder:Kum pistte bu guruptan çok daha düşük kalitedeki safkanlarla mücadele veren ismin şansı yok denecek kadar az.

Es Es Runner:Taylığındaki randımanı bu sene kesinlikle veremeyen bu safkana uygun gurup olması sebebiyle şans verilmeli.

Good Hearted:Son yarışlarında yüksek bir form sıçraması gösteren safkan bence kesinlikle sınıf atladı.Çok rahat kazandığı yarışlar sonrası bugün sertleşen rakiplere rağmen şans tanınmalı.

Camelot:Son yarışında binicisi Halis Karataş ile uyum sağlayamayan safkan bir önceki startını bugün start alacağı binicisiyle aldı ve bu guruptan üstün isim Serttaş’a fotoda teslim oldu.Değişen ve uyum sağladığı binicisiyle bugün etkili koşabilir dikkat.

By Ra:Vermiş olduğu aranın ardından iki yarış görüp nefes açığını gideren kalite safkan bugün şanslı isimlerdendir.

Kızılok:Sondan evvelki yarışlarına oranla son startında biraz daha az startta oturan safkan doldurup gelip gurup içerisindeki yerini almıştı.Bugün aynı binicisinin tercihlemesiyle startta fazlaca oturmazsa günün büyük sürprizini gerçekleştirebilir.

 

7.Koşu;

Ninoşun Oğlu:Önde Zülumkar ve Ateş Krallığı ile mücadele verecek safkan bence çok ağır sıkletinden etkilenecektir.

Ateş Krallığı:Önde gidecek safkanın binicisinin formunu da hiç beğenmiyorum.Bugün için şablonuma sığdıramadım.

Katı Semih:Son yarışlarında formunu çok ileri götürse de bugün çok ağır sıkletinden etkilenecektir diye düşünüyorum.

Sezar:Son orta mesafe yarışında ağır favorim olan safkanın yarışına bir anlam veremedim.Bence bugün ağır sıkletten etkilenecek bir diğer isimdir.

Şafak Vakti:Adana pistinde Ankara pistine nazaran çok daha etkili koştuğunu defalarca dile getirdiğim safkan bence Ankara pistinde bugün de etkisiz koşacaktır.

Sarpbey:Kısa ve orta mesafelerden ziyade uzun mesafede başarılı olan safkanın şansı bence çok az.

Savaş Atı:Son yarışını Adana pistinde koştuğu için kesinlikle ölçü almadığım safkan bir önceki startında rakipleriyle hemen hemen kilo kiloya koşarken dili bağlanmış ve tabela dışında kalmıştı.Bundan bir önceki Ankara yarışında bugünkü takısı kapalı gözlükle start alan safkan yarışı 3 kilo eksik koştuğu Katı Semih’in dibinde dördüncü bitirmişti.Bugün hem o yarışındaki takısına tekrar kavuşacak hem de bu kez rakibiyle arada tam 9 kiloluk bir sıklet farkı var.Ben çok uygun sıkletinin etkisiyle sonlara kadar kolay gelip sonra arttırarak kazanmasını bekliyorum.Çok cazip bankomdur.

Zülumkar:Tek kısrak olarak katılacağı bu koşuda bence şansı az.

 

8.Koşu;

Zor bir koşu olup şanslı sıralamam şablonda olacaktır.

 

ALTILI GANYAN KURGUM

1.AYAK:6-3-7-1-2 / 4-5

2.AYAK:7-3 / 2-6

3.AYAK:2-8

4.AYAK:5-2-3-4-6

5.AYAK:7 SAVAŞ ATI

6.AYAK:1-4-13-14-3-12 / 2-9-11-7-5-6

 

Herkese bol şanslar dilerim.

Zeki Arslan

Yazarın şu ana kadar yazmış olduğu 1121 altılı tahmini bulunuyor.

Kimler Neler Demiş?

10 Yorum - "16.06 Perşembe ANKARA (Özgür Şölen) – Cazip Bankolarla Devam"

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Haberdâr Ol :

6.AYAK: Son koşusuna eyeri kayan BİNDALINGÜLÜ(2) bugün bir aksilik yaşamazsa kesinlikle kazanmasını bekliyorum tek rakipi uzun tedavi sonrası bu yarışa kayıt olan ve çok iyi seviyeye gelen ÇELENK(14) olur

5.AYAK: Önlerde iyi bir tempo yapacak olan ŞAFAK VAKTİ(5) kilosu bu mesafe için sorun teşkil etmez yeterki önlerde temposunu iyi ayarlasın tek rakibininde KATI SEMİH(3) alacağını düşünüyorum

4.AYAK: ES ES RUNNER(2) Dün bir araştırma yaptım ve bu safkanın kazanabileceğine karar verdim

Abi tutmasada emegine yüregine saglık biliyorum yakındır büyük bir altılı bulacan böyle tek altılı vermende iyi olmuş enazından kafamız karışmıyo teprikler tutmada dünde col basarılıydın herkeZe bol sans

Abi siz yorum yazmısız altına yorum yazıyolar altılı veriyolar bu saygısızlık herkez kadar bizde altılı oynamasını biliyoz bizim sizin yardımınıza ihtiyacımız var kurkuda hata yapıyoruz ondan burdayız sizin yorumların altına kimse altılı yazmazsa sevinirim emege de saygızlık olmaz özür dileyerek yazdım

Bu işi bilenin olduğuna inanmıyorum ben sadece takip ettiğim atları yazıyorum sizlerde öğle yaparsanız bizlere faydası olmuş olur amacım asla daha çok biliyorum yada birşeyler kanıtlamak değil üstatlar var ben sadece inandığımı yazdım tabikide üstatların yazdıklarındanda faydalanacağım..

guzel tahmin teke bakar gibi geliyor biraz riskli ama bu sekilde oyun gelirse 10 bini var bu kuponun

bol sans

zekinin tahmini olcak mi peki

arkadaşlar zaten site tahmininde 1. at olarak verilmiş ama 3. ayakta nurhanbey 2 nolu safkan gaziye katılıp katılmayacagı bu yarışla belli olacak çünki parası yatırılmış bir aday benden bilgi olarak bir aktarım olsun istedim

O zaman bu yarısı handikap doldurmak için mi koşuyorlar?

evet öyle bu toplam handikapıyla handikap 14 koşamıyor en alt grb han 15 şimdiki yarış babasıda gazi şampiyonu popular diamond olunca hakediyor gazi koşmayı