21.06 Salı ANKARA (Özgür Şölen) – Süper Program

  • 21 Haziran 2016
  • 1.196 kez görüntülendi.

2.Koşu;

Ankaralı:Bugünkü start alacağı binicisiyle 4 te 4 yapan safkan yarış sürate kalırsa bu yarışı kazanır.İkinci şanslı safkanımdır.

Deli İmparator:Uzun mesafede koştuğu yarışlarının ardından kısa mesafeye ve çok sert bir guruba çıkacak safkan bence uzundan kısaya dönmenin dezavantajını yaşayacaktır.

Peri Beyi:Son yarışında şans verdiğim isim beklediğimden kötü koştu ve beni yanılttı.Bugün için şans vermiyorum.

Whıte Hart Lane:İstanbul’da açık yarışlarda boy gösterip bugün Ankara çiminde çok uygun rakipler yanında start alacak safkan mutlak favorimdir.

Speedy Gunner:Son yarışında virajı bugünkü rakibi Ankaralı’nın önünde dönmesine rağmen bu safkana geçilen safkan bugün üçüncülük dördüncülük mücadelesi verecektir.

 

3.Koşu;

Ayrton:Annesi Fiyo kum pistte seri yapmış bir safkan olup ilk kez start alacak olmasına rağmen idman pistindeki güzel görüntüsüyle şans verilmesinden yanayım.

Frodo Baggıns:Hayatının ilk kum yarışına sert rakipler yanında çıkan safkan start çıkışında adapte olamamış ve geri düşmüştü.Buna rağmen virajdaki sprinti kendisine üçüncülük getirmişti.Aksiyonlarını beğendiğim safkan bu gurupta kazanabilir.Şanslıdır.

Happy World:İlk kez kuma çıkacak safkanın idman pistindeki görüntüsü hoşuma gitmedi.Bu yüzden şans vermiyorum.

My Cost:Çimde gördüğü iki yarışının ardından ilk kez kuma çıkacak safkan idman pistinde en beğendiğim isimdi.Kum pistte farklı koşmasını beklediğim isim favorimdir.

Brıgıtte:Yine çimde iki yarış gören bir diğer safkan olan Brıgıtte’nin aksiyonları bana kumcu izlenimi verdi.Şans tanınmasından yanayım.

Kurtar Zeyna:İlk kez kumda koşacak safkanın idman görüntüsü iç açıcı değildi.

My İnci:İdman görüntüsü sebebiyle kumda biraz eksik koşmasını beklediğim isme bugün için şans vermiyorum.

Selly:Annesi Faır Lady,Faırson gibi kum pistte şampiyon bir safkanın anneden kardeşi olan Selly çim pistte bir yarış gördü.Kum pistte daha farklı koşması muhtemel isme şans verilmesinden yanayım.

 

4.Koşu;

Bindalıngülü:Bugüne kadar en başarılı yarışları Adana kumunda sert rakipler arasında aldığı ikincilik ve İstanbul’da çim pistte açık yarışta yine sert rakipler arkasında beşincilik olan safkan bana göre Ankara kumunda bir tık eksik koşuyor.Geri planda tutsam da geniş oynayanlar değerlendirsinler.

Rabat Güzeli:Bugün ilk kez gözlük ve dilbağı takısı alacak safkan Ankara kumunu seviyor.Bu pistte katıldığı üç yarıştan birinde birincilik birinde de ikincilik çıkaran safkan bu iki başarılı yarışı hemcinslerinin arasında yapmıştı.Başarısız koştuğu yarışı erkekler arasında olduğu için ölçü almadığım bu isim bugün kazanabilir.Benim de ikinci şanslı safkanımdır.

Şivenaz:Önde seri safkan İçimsu ile liderlik için çekişip sonlara sermayesi kalmayacağını düşündüğüm isme bugün için şans vermiyorum.

Çuvaldız:Son birkaç yarıştır takip ettiğim ve özellikle son yarışında çok ön plana çıkardığım isim viraja kadar rahat gelmesine rağmen virajdan sonra uzun mesafeden etkilenip tabela dışında kalmıştı.Önde tuttuğum iki safkan kadar tutmasam da mesafenin kısalmasıyla geniş oynayanlar muhakkak değerlendirsinler.

Gökburcu:Vermiş olduğu ara ve etkisiz binicisi sebebiyle bugün için eksik koşmasını bekliyorum.

Güldiken:Çok daha uygun guruplarda bile istediğim performansı gösteremeyen safkanı bugün için tutmuyorum.

İçimsu:Önde seri safkan Şivenaz ile liderlik için çekişip sonlara sermayesi kalmayacağını düşündüğüm isme bugün için şans vermiyorum.

İzsu:Hayatının ilk yarışına hayran kaldığım ve çok iyi yerlere gelmesini beklediğim bu safkan büyük sıkıntılar yaşadığı için etkisiz yarışlar koştu.Son yarışında kıpırdayan safkan daha ziyade kulaklık takısıyla etkili oluyor.Bugün takısız start alacak.Bu olumsuzluklara rağmen geniş oynayanlar bir çarpı atsınlar.

Yavuz Hatun:Adana kumundaki yarışları beğenimi kazanan safkan vermiş olduğu aranın ardından peşpeşe üç yarış gördü.Bugün ilk kez kapalı gözlük takısıyla start alacak safkanın idman pistindeki görüntüsünü de beğendim.Yarış içinde önde gidecek iki safkanın arkasına yatmasını beklediğim bu safkan virajdan sonra yarışı çalmaya çalışacak olup benim bugün için favorimdir.

İlbatur:Zamana ihtiyacı olduğunu düşündüğüm isim bugün için etkisiz koşacaktır.

 

5.Koşu;

Gunner:Uzayan her mesafede etkisiz koştuğunu düşünsem de favorimin eksik koşması halinde at yokluğundan deveye girebilecek isim bu koşuya at yazacaklarca değerlendirilmeli.

Dırty:Vermiş olduğu 40 günlük aranın ardından bu yarışa eksik iki işle hazırlansa da bence bu gurubun en kaliteli sprinteri.Yarış sürate kalır favorim eksik koşarsa devreye girecek bence ilk isimdir.

Demir Pençe:Son yarışını Kocaeli pistinde olduğu için ölçü almadığım safkan bir önceki startında bu pistte Gloın gibi kalite bir safkanın çok yakın ara farkla gerisinde ikinci olmuştu.O yarışında yarışa tempo veren isim büyük ihtimalle bugün de aynı şeyi deneyecektir.Önde boş kalır ya da önde tavşanlık yapacak herhangi bir safkanın arkasına yatıp viraj dönülmeden 600’ün oralarda hadi bana eyvallah diyebilirse bence bugün için geçilmez.Ağır favorim ve alternatif bankomdur.

Kızılyılmaz:Kapalı gözlük takısı olmadan koştuğu yarışlarında başarısız kaldığını geçtiğimiz haftadaki yazılarımda dile getirdiğim isim bugün de kapalı gözlük takısı olmadan start alacak.Bence kazanamayacaktır.

Dem Baba:Vermiş olduğu 66 günlük aranın ardından bu yarışa eksik işlerle hazırlanan isim bence bugün yarış görecektir.

Perfecto Son:Vermiş olduğu aranın ardından bu yarışa katılacak safkanın sert gurupta işi kolay gözükmüyor.

Kumcamet:Henüz maıden bir safkan olan bu ismin bugün için bence kazanması zor.

 

6.Koşu;

Storm Gırl:Koşmuş olduğu 4 yarıştanda birincilikle ayrılan safkan bence bugün ağır kilosunun da etkisiyle ilk kez geçilecektir.Bu koşuda tek tercihi yapmadığım için yine de şablonuma alıyorum.

Seyyahkızı:Gönülgüzeli ve ekürilerden İmkansızım bu safkanın temposunu yükseltmez ve Seyyahkızı önde boş kalabilirse bu yarışı kazanabileceğini düşündüğüm safkanı öyle bir ihtimal olduğu için şablonuma ekliyorum.

Örnekay:Kumda çok farklı performanslara imza atmasını beklediğim bu safkan hayatının ilk startında yarışa geç başlayıp bir de dış kulvarlara doğru açılmıştı.Virajı en geride dönen ve numara götüren safkanla arasında en az 100 metre fark olan safkan inanması zor bir sprinte imza atıp büyük ara kapatmış ve yarışı kazanmıştı.O yarışından sonra ilk kez kum piste çıkacak safkan yarışın da süratli gitme olasılığı yüksek olduğundan favorimdir.

Gönülgüzeli:Henüz maıden bir safkan olan bu ismin şansı bugün bence oldukça düşüktür.

İmkansızım:Ekürisine fedai koşmasını beklediğim ismin şansı düşük.

Sözlüm:İlk kum startını kulaklık takısı olmadan sadece kapalı gözlükle start aldığı için ölçü almadığım bu safkan son iki yarışını çim pistte koşmuş ve safkana kulaklık takısı takılmıştı.Çimde eksik koşacak pedigriye sahip olmasına rağmen fena görünmeyen performanslar sergileyen safkan bence kumda bu kez çok daha farklı koşacaktır.Ersoyhan,Şahserim,öve öve bitiremediğimiz ve yarış hayatına başladığından beri sürekli banko önerdiğimiz kalite safkan Ağasoylu gibi kum pistte çok farklı koşan safkanlarla anneden kardeş olan bu isim bugün kazanarak büyük bir sürprize imza atabilir.İkinci şanslı safkanımdır.

Stres Topu:İlk yarışındaki vasat görüntüsü sonrası şansı düşük görünüyor.

 

7.Koşu;

Kaçın Geliyor:Bu safkanın kesinlikle binici seçtiğini düşünüyorum.Fuat Çakar ve apranti A.C.Dağdeviren’le çok farklı performanslar sergilediğini düşündüğüm bu safkan bugün uyum sağladığı aprantiyle start alacak.Yarışında süratli gideceğini baz alarak sonlarda çok güçlü gelmesini beklediğim isim bugün için favorim ve alternatif bankomdur.

Gökçeer:Bence bugün için yarışın temposunu yükseltmek dışında başka bir işe yaramayacaktır.

Ulakçı:Yarışın ağır favorisi bu safkanın son Ankara yarışını pek beğenmedim.Banko önerdiğimiz Katı Semih’in kazandığı o yarışta Ninoşun Oğlu gibi uzunu kesinlikle eksik bir safkanı zoraki geçmişti.Yine de favorim eksik koşarsa devreye girebilir.Buraya at yazacaklar değerlendirsinler.

Lengür Lüngür:Bence sınıf olarak bu guruptan düşük kalitede.Bu sebepten ötürü bugün şablonuma sığmadı.

Akgiray:Ekürisine fedai koşacaktır.

Daştanbey:Önlerde gidecek Akgiray ve Gökçeer ikilisinin arkasına yatıp yarışı üçüncülükte takip etmesini beklediğim isim önde gidecek iki isim durduğu anda numarayı erken alıp bence yarışı çalmak isteyecek.Bugün en iyi anlaştığı binicisine kavuşan bu isim favorim sprinte geç kalırsa bence alacağı avansla yarışı kazanabilir.Geniş oynayanlar muhakkak değerlendirsinler.

Sarpbey:İlerleyen yaşı bence performansını etkiliyor.Daha ziyade ters pistte başarı yakalamış bu safkan bence bugün için bu rakiplerini geçemez.

Laşin:Erkekler arasında tek kısrak olarak yarışacak bu ismin işi kolay görünmüyor.

 

8.Koşu;

Oradınarıo:Çok beğendiğim özel sempati duyduğum bu isim için bence bugün mesafe oldukça uzun.1600 metre üzerinde annesi Karatutkum gibi kesinlikle eksik koşmasını beklediğim isim zaten yarış içinde rahat tempoyla gitmek isteyen bir safkan.Bugün dayak seven binicisi de stiline hiç uygun gözükmüyor.Bugün için şans vermiyorum.

Lefkeli:Kum piste göre çimde çok daha eksik olduğunu düşündüğüm bu safkan sert gurupta bugün için zorlanacaktır.

Royal Punch:Son yarışını gayet net bir sprintle kazanan safkan forma girdiğini belli etti.En iyi anlaştığı binicisine de kavuşan safkan yarışta ikinci sıradan şans verdiğim isimdir.

Zeus:Son yarışında dili bağlanınca Empıre Son gibi kalitesi kendisinden düşük bir isme boyun eğen bu safkanın bugün dili tekrar çözülüyor.Royal Punch’a geçildiği yarışta çok erken öne gelip tempoyu yükselten isim kesin kazanacağı yarıştan ikinci ayrılmıştı.Bugün öndeki temposunu idareli kurabilirse kazanabilir.Üçüncü şanslı safkanımdır.

Jankatım:Start sorunu bulunan safkanın bugün de yarışa başlamasını beklemiyorum.

Kastamonu Efesi:Daha ziyade Adana çiminde başarılı koştuğunu düşündüğüm isim bence bu pistte etkisiz koşuyor.

Özbayhan:Vermiş olduğu aranın ardından katıldığı yarışta vasat bir görüntü çizen ismin formda rakipleri arasında işi zor.

Tolikopa:Artık yaşlanan kalite safkanın bu formuyla genç rakiplerini geçebileceğini düşünmüyorum.

I Saw The Sun:Vermiş olduğu aranın ardından gördüğü yarışlardaki görüntüsünü beğenmediğim isim çok sıcak havada erkek rakiplerinin arasında bence etkisiz koşacaktır.

Opstınate:Koşunun iki kısrağından biri olsa da bugün etkili koşmasını beklediğim isim kum pistte iki yarış gördü.Start sorunundan tamamen kurtulduğunu gösteren bu kısrak çimde oldukça başarılı koşuyor.İstanbul’da 1900 metre mesafede G2 Ayasofya Koşusu galibiyeti bulunan kısrağın bu pistte de çim pistte 1600 metrede A2 koşu galibiyeti bulunuyor.Sonlarda çok etkili gelmesini beklediğim isim favorimdir.

 

 

ALTILI GANYAN KURGUM

1.AYAK:4-2-8-1-5

2.AYAK:9-2 / 4-1-8

3.AYAK:3 / 2-1

4.AYAK:3-6-2-1

5.AYAK:1 / 6-3

6.AYAK:10-3-4

 
YEDİLİ GANYAN KURGUM

1.AYAK:4-1

2.AYAK:4-2-8-1-5

3.AYAK:9-2

4.AYAK:3 / 2-1

5.AYAK:3-6-2-1

6.AYAK:1 KAÇIN GELİYOR

7.AYAK:10-3-4

 

Herkese bol şanslar dilerim.

Zeki Arslan

Yazarın şu ana kadar yazmış olduğu 1121 altılı tahmini bulunuyor.

Kimler Neler Demiş?

4 Yorum - "21.06 Salı ANKARA (Özgür Şölen) – Süper Program"

  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Haberdâr Ol :

Yine müthiş yorumlar,emeğinize sağlık Özgür Bey.

1.koşuda günün ganyanı için hangi ismi önerirsiniz Özgür Bey?

Şöyle bir yedili var, bol şans
Oyun Turu : 7’li Ganyan
Tutar : 18 TL
Bilet No : …………………..

1. Ayak : 4
2. Ayak : 1
3. Ayak : 2, 9
4. Ayak : 2, 3
5. Ayak : 3, 6
6. Ayak : 1, 3, 6
7. Ayak : 3, 4, 10